Čelsi u osmini finala Lige šampiona

Fudbaleri Čelsija plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su u Bakuu pobedili Karabag sa 4:0, u utakmici petog kola Grupe C.

Čelsi je poveo u 21. minutu golom Edena Azara iz penala, a prethodno je direktan crveni karton dobio Rašad Sadigov. Prednost londonskom timu udvostručio je Vilijan u 36, treći gol postigao je Sesk Fabregas iz penala u 71. minutu, a konačan rezultat postavio je Vilijan, u 86. minutu svojim drugim golom na meču.

U drugoj utakmici u Grupi C od 20.45 igraju Atletiko Madrid i Roma.

Čelsi je prvi na tabeli sa 10 bodova, Roma ima osam, Atletiko je treći sa tri boda, a Karabag je sakupio dva.

Fudbaleri CSKA pobedili su večeras u Moskvi Benfiku sa 2:0, u Grupi A i zadržali šanse za plasman u drugu fazu.

CSKA je poveo u 13. minutu preko Georgija Šenikova, a pobedu je obezbedio Žardel autogolom u 56. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Bazel od 20.45 dočekuje Mančester junajted.

Mančester junajted je prvi na tabeli sa 12 bodova, CSKA je drugi sa devet, Bazel ima šest, a Benfika je bez bodova.