Čelsi ubedljiv protiv Njukasla, povreda Terija

Fudbaleri čelsija pobedili su večeras na svom terenu Njukasl sa ubedljih 5:1 u utakmici 26. kola Premijer lige.

Čelsi je pitanje pobednika na ovoj utakmici rešio posle samo 17 minuta igre kada je stigao do prednosti od 3:0.

Seriju golova otvorio je Dijego Kosta u petom minutu, samo četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Pedro, dok je treći gol za Čelsi postigao Vilijan u 17. minutu.

Na 4:0 povisio je Predo svojim drugim golom u 59. minutu, da bi Bertran Traore sedam minuta pre kraja meča i peti put primorao Roba Eliota da vadi loptu iz svoje mreže.

Utešni pogodak za Njukasl postigao je Andros Tauzend u 90. minutu.

Trener fudbalera Čelsija Gus Hidink može da bude zadovoljan pobedom svoje ekipe, ali će ipak imati glavobolju posle ovog meča, pošto se u 38. minutu povredio kapiten Džon Teri. On je odmah zamenjen i pitanje je da li će Hidink moći da računa na njega za utakmicu protiv Pari Sen Žermena u osmini finala Lige šampiona.

Čelsi je, posle 26 odigranih kola, na 12. mestu na tabeli sa 33 boda, dok je Njukasl i dalje u zoni ispadanja, nalazi se na 18. mestu sa 24 osvojena boda.