Conga bolji od Đerea, Francuska izjednačila

Teniska reprezentacija Francuske izjednačila je danas u Lilu protiv Srbije u polufinalu Dejvis kupa na 1:1, pošto je Žo-Vilfred Conga pobedio Lasla Đerea u tri seta – 7:6, 6:3, 6:3.

Bod Srbiji je ranije danas doneo Dušan Lajović koji je bio bolji od Luke Puja sa 6:1, 3:6, 7:6, 7:6.

Sutra je na programu dubl meč, a u nedelju dva singla.

Đere, debitant u Dejvis kup reprezentaciji, odlično je odigrao prvi set, imao je i prednost brejka, ali se Conga brzo vratio i odveo set u taj-brejk. Francuz je lako dobio taj-brejk sa 7:2, tako poveo posle više od 50 minuta igre i tada praktično prelomio meč.

Conga je na početku drugog seta poveo sa 3:0, uz jedan brejk, i tu prednost je bez problema sačuvao do kraja seta. Francuski teniser nije imao problema ni u trećem setu, napravio je jedan brejk i to mu je bilo više nego dovoljno da svojoj reprezentaciji donese izjednačenje.

U drugom polufinalu u Briselu igraju Belgija i Australija. Belgija trenutno vodi sa 1:0.