Čukarički izgubio Kup, eliminisan u Ivanjici posle penala u osmini finala

Fudbaleri Čukaričkog neće odbraniti trofej u Kupu Srbije, pošto su danas u Ivanjici izgubili od Javora posle izvodjenja jedanaesteraca u utakmici osmine finala.

U regularnom delu utakmice bilo je 1:1. Javor je poveo golom Adjurua u 15. minutu, a izjednačio je Nenad Mirosavljević u 51. minutu.

Posle izvodjenja penala Javor je pobedio sa 4:3.

U današnjim utakmicama osmine finala Spartak je na svom terenu pobedio Bežaniju sa 3:2, Partizan je kao gost pobedio Voždovac sa 1:0, a OFK Beograd je pobedio Donji Srem sa 5:0.

Takođe, u četvrtfinale plasirala se i Jagodina, koja je kao domaćin pobedila BSK iz Borče sa 2:0, Vojvodina je pobedila Inđiju sa 1:0, Radnički iz Niša je u Kruševcu pobedio Napredak sa 2:0, a Borac iz Čačka je u Beogradu ubedljivo pobedio Crvenu zvezdu sa 5:1.

Čevrtfinalne utakmice igraće se 2. marta naredne godine, prva polufinalna utakmica na programu je 16. marta, a revanš je četiri dana kasnije. Finale će se igrati 11. maja.