Dabl-dabl učinak Jokića u porazu Denvera protiv Orlanda

ORLANDO, 2. decembra (Tanug) – Srpski košarkas Nikola Jokić ostario je dabl-dabl učinak u porazu njegovog Denvera na gostovanju u Orlandu sa 108:103, u nastavku NBA lige.

Nagetsi su izgubili dobijen meč, imali su dvocifrenu prednost, a sve su na kraju prokockali u finušu duela.

Jokić je na terenu proveo 36 minuta i postigao 18 poena (7/19 iz igre), imao 15 skokova i sedam asistencija, ali je i promašio je svih pet šuteva za tri poena i u završnici napravio je korake nakon čega je rival samo overio trijumf.

Monte Moris bio je najefikasniji kod Denvera sa 22 poena, a Eron Gordon je postigao 17.

Na drugoj strani, Kol Entoni je predvodio Orlando Medžik sa 24 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Nagetsi su doživeli sedmi poraz u poslednjih osam utakmica i sada su 10. na tabeli Zapada sa učinkom 10-11, dok je Orlando 14. na Istoku sa samo pet trijumfa i čak 18 poraza.

U pobedi Dalasa protiv Nju Orleansa 139:107, Boban Marjanović odigrao je 10 minuta i zabeležio osam poena.

Aleksej Pokuševski u porazu Oklahome od Hjustona 114:110 za osam minuta postigao je četiri poena i dva skoka.

Rezultati: Indijana – Atlanta 111:114, Orlando – Denver 108:103, Vašington – Minesota 115:107, Boston – Filadelfija 88:87, Majami – Klivlend 85:111,Nju Orleans – Dalas 107:139, Oklahoma – Hjuston 110:114, Milvoki – Šarlot 127:125, Los Anđeles Klipers – Sakramento 115:124.