Djoković u osmini finala turnira u Šangaju

Srpski teniser Novak Djoković plasirao se danas u osminu finala turnira u Šangaju, pošto je u drugom kolu pobedio Italijana Fabija Fonjinija u dva seta, 6:3 i 6:3.

Djoković je do devete pobede protiv Fonjinija u isto toliko medjusobnih mečeva došao posle sat i 15 minuta igre.

Srpski teniser će se u osmini finala masters turnira u Šangaju sastati s boljim iz duela izmedju Kanadjanina Vaseka Pospišila i Bugarina Grigora Dimitrova.

Djoković, koji je odigrao prvi meč posle nešto više od meseca dana i poraza u finalu Ju-es opena, je u uz manje oscilacije izborio plasman u treću rundu turnira u Šangaju.

Prvi teniser sveta je jedini brejk u prvom setu, u kom je imao svega 47 odsto ubačenog prvog servisa, napravio u drugom gemu. On je u nastavku tog perioda spasao tri brejk lopte i poveo s 1:0 u setovima.

Drugi set doneo je nešto više uzbudjenja. Na početku teniseri su razmenili po jedan brejk, da bi Djoković u finišu dvaput oduzeo servis rivalu i izborio plasman u osminu finala.