Djoković u polufinalu Dohe

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se danas u polufinale turnira u Dohi, pošto je pobedio Leonarda Majera u dva seta, 6:3, 7:5.

Đoković je prvi nosilac, a u polufinalu će igrati sa pobednikom duela trećeg nosioca Tomaša Berdiha i Kajla Edmunda.

Argentinac Majer, 35. igrač sveta, osvojio je gem na svoj servis, a onda odmah napravio brejk i tako poveo sa 2:0 u prvom setu. Đoković se, međutim, brzo vratio i odmah je uzvratio brejk, pa onda odbranio svoj servis, samo da bi ponovo oduzeo servis protivniku, pa osvojio gem na svoj servis i poveo sa 4:2.

Srpski reprezentativac je održavao dva gema prednosti, a onda je u devetom gemu napravio još jedan brejk i osvojio prvi set.

Majer se, međutim, nije predavao i već na početku drugog seta je napravio brejk, da bi posle svog servisa poveo 2:0. On je održavao dva gema razlike sve do osmog gema, kada je Đoković osvojio svoj servis, a onda napravio brejk i izjednačio na 5:5.

Prvi igrač sveta je tada „uhvatio ritam“, pa je na svom servisu poveo sa 6:5, da bi odmah potom napravio brejk i iskoristio prvu meč loptu za pobedu i plasman među četiri najbolja.