Djoković u polufinalu Kvinsa

Srpski teniser Novak Djoković plasirao se u polufinale turnira u Kvinsu, pošto je danas u četvrtfinalu pobedio Francuza Adrijana Manarina sa 7:5, 6:1.

Djoković je do treće pobede protiv Manarina, u isto toliko mečeva, stigao posle sat i 19 minuta igre.

Manarino je prvi stigao do prednosti pošto je napravio brejk u trećem gemu i čuvao je do osmog gema kada je Djoković, posle nekoliko propuštenih brejk prilika, uspeo da izjednači na 4:4.

Odlučujući brejk u prvom setu Djoković je napravio u 12. gemu, iskoristivši drugu brejk, odnosno set loptu.

Za razliku od prvog, u drugom Djoković nije imao velikih problema. Srpski teniser je poveo sa 3:1, a potom je vezao tri gema za pobedu i plasman u polufinale Kvinsa.

Djoković će se za plasman u finale turnira u Kvinsu boriti s pobednikom meča Žeremi Šardi – Frensis Tijafo.