Dortmundu tri boda iz Leverkuzena, Augsburg van opasne zone

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas u gostima Bajer Leverkuzen sa 1:0 u 22. kolu Bundeslige, u meču koji je obeležio prekid meča zbog nediscipline domaćeg trenera.

Bajer je tako ostao na četvrtom mestu, sa bodom manje od Herte, koja je u subotu odigrala 1:1 sa Volfsburgom.

Augsburg je danas u gostima pobedio Hanover sa 1:0 i tako došao do 13. mesta tabele, sa četiri boda više od Verdera, poslednjeg tima u opasnoj zoni.

Hanover je ostao na začelju, sa samo 14 bodova.

Šalke i Štutgart odigrali su 1:1. Tim iz Gelzenkirhena sada je šesti na tabeli, sa istim brojem bodova kao i Borusija Menhengladbah i Bajer Leverkuzen.

Borusija Dortmund je ostala na prvom mestu, sa 51 bodom, osam manje od lidera Bajerna.

Leverkuzen i Dortmund igrali su tvrd ali živahan meč, sa dužim periodima poseda lopte.

Ovaj tempo je konačno razbijen u 61. minutu, kada je gostujući tim brzo izveo slobodan udarac, a Erikd Durm je uleteo u šesnaesterac, a onda dodao loptu Pjer-Emeriku Obamejangu, koji je samo smestio u praznu mrežu.

To je izazvalo oštre proteste domaćeg trenera Rogera Šmita, koji je zbog toga dobio crveni karton, ali nije želeo da napusti teren. On je ignorisao dva poziva kapitena Štefana Kislinga da napusti teren, zbog čega je sudija prekinuo meč i izašao u tunel.

Posle oko 10 minuta, meč je nastavljen. Bajer je krenuo silovito u napad, ali nije uspeo da dodje do gola.