Dva gola Mesija za prednost Barselone pred revanš sa Arsenalom

Fudbaleri Barselone pobedili su danas Arsenal u gostima sa 2:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige Å¡ampiona.

Strelac je bio Lionel Mesi, u 71. i iz penala u 83. minutu.

Arsenal je bio konkretniji u prvom poluvremenu, u kojem fudbaleri španskog kluba nisu šutnuli u okvir gola Petra Čeha.  Iako je Barselona imala veći posed lopte, nije imala nijednu izglednu priliku, dok je najveću šansu za Arsenal u prvom delu igre imao Aleks Okslejd-Čembrlen.

Krilni napadač engleskog kluba je u 21. minutu šutirao unutar šesnaesterca, ali je dobro odbranio golman Barselone Mark Ter Štegen.

Obe ekipe su imale po dobru Å¡ansu u drugom poluvremenu, do vodećeg gola Barselone, a oba puta su odlično branili golmani. Prvo je Čeh zaustavio Å¡ut Luisa Suaresa, a potom je Ter Å tegen sprečio Olivijea Åœirua da postigne pogodak.

Barselona je povela posle kontranapada, kada je odlično prošao Nejmar i asistirao Mesiju, koji se dobro snašao i savladao Čeha. Španski klub je tada bio opasniji, a Suares je šest minuta nakon vodećeg gola pogodio stativu.

Prednost od 2:0 Barseloni je doneo Mesi, iz penala, koji je napravio Matje Flamini, kada je oborio upravo argentinskog fudbalera.

Revanš će se igrati 16. marta u Barseloni.