Engleska sa igračem više jedva pobedila Portugal bez Ronalda

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je večeras na Vembliju selekciju Portugala sa 1:0, u poslednjoj prijateljskoj utakmici pred odlazak na Evropsko prvenstvo.

Portugal je igrao bez prve zvezde Kristijana Ronalda, a od 35. minuta i sa igračem manje, pošto je isključen Bruno Alveš, ali je i tako u pojedinim trenucima imao kontrolu meča.

Alveš je isključen zato što je u jednom duelu visoko podigao nogu i udario Harija Kejna u glavu, zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Engleska je slavila golom Krisa Smolinga u 85. minutu. Portugal je utakmicu završio bez šuta u okvir gola.

Smoling je došao u šesnaesterac za jedan slobodan udarac i ostao je u kaznenom prostoru pošto je Engleska zadržala loptu, da bi posle centaršuta Rahima Sterlinga sa leve strane skrenuo loptu u gol za pobedu.