Federer brzo i lako do četvrtfinala

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Autralije, pošto je danas pobedio Davida Gofana u tri seta – 6:2, 6:1 i 6:4.

Federer je prva dva seta današnjeg meča dobio za samo 50 minuta igre, ne dozvolivši protivniku niti jednu brejk priliku i prepusivši mu samo tri gema. Švajcarac je u ta dva seta upisao 25 direktnih poena, dok je Belgijanac, na drugoj strani, imao samo šest.

Treći teniser sveta je u istom ritmu počeo i treći set. Napravio je dva brejka i vrlo brzo poveo sa 4:1, ali je Belgijanac nakon toga malo „pustio ruku“ i zaigrao bolje. Vratio je jedan brejk, a potom je osvojio dva gema na svoj servis, ali je to bilo sve što je uspeo da uradi.

Federer će u borbi za polufinale Australijan opena igrati protiv Čeha Tomaša Berdiha, koji je danas savladao Španca Roberta Bautistu Aguta posle pet setova.

Plasman u četvrtfinale ranije danas su obezbedili i najbolji teniser sveta Novak Djoković i Japanac Kei Nišikori.