Frozinone došao do istorijske pobede

Fudbaleri Frozinonea zabeležili su svoju prvu pobedu u Seriji A ikad, pošto su večeras u šestom kolu takmičenja pobedili Empoli sa 2:0 i tako ga pretekli na tabeli.

Oba tima sada imaju po četiri boda, jedan više od opasne zone, ali Frozinone ima bolju gol-razliku tako da se nalazi na 16. mestu, dok je Empoli 17.

Ovo je bio obračun dva kandidata za ispadanje iz lige, tako da su oba tima počela oprezno, a polvreme je završeno bez izglednijih prilika.

Frozinone je poveo kada je Daniel Pavlović sa leve strane centrirao i pronašao Danijela Ćofanija, koji je odmah šutirao, ali je Lukaš Skorupski fantastično odbranio, samo da bi odbitak pao do Federika Dionizija, koji je zabio loptu u mrežu.

U 70. minutu Mario Rui iz Empolija je pogrešio, a Danilo Sodimo je pokupio loptu i šutnu u gol.

U 77. minutu, Empoli je ostao sa 10 igrača, pošto je Rikardo Saponara oštro prigovarao i vređao sudiju, koji mu je pokazao crveni karton zbog tiga.