Fudbaleri Barselone osvojili Super kup Evrope

Fudbaleri Barselone osvojili su večeras Super kup Evrope, pošto su posle produžetaka u Tbilisiju pobedili Sevilju.

Rezultat je posle regularnog dela bio 4:4, a odlučujući gol u 115. minutu postigao je Pedro Rodriges.

Barselona je tako osvojila svoj peti Super kup u istoriji.

Sevilja, prošlosezonski pobednik Lige Evropa, bolje je počela susret i povela već u trećem minutu pogotkom Evera Banege iz slobodnog udarca.

Ipak, Barselona je ubrzo preokrenula golovima Lionela Mesija, oba iz slobodnih udaraca, u sedmom i 16. minutu.

Katalonski klub je do poluvremena postigao i treći pogodak, pošto je u 44. minutu precizan bio Rafinja, posle odličnog poteza i asistencije Luisa Suaresa.

Aktuelni šampion Evrope je na početku drugog poluvremena postigao još jedan pogodak i tako stekao ubedljivu prednost.

Suares je u 52. minutu savladao Beta, posle greške na sredini terena igrača Sevilje. Serhio Buskec je uzeo loptu i asistirao urugvajskom napadaču, koji je ostao sam pred protivničkim golmanom.

Sevilja se i pored tri gola prednosti protivnika nije predala i spektakularno je nadoknadila zaostatak.

Strelci su bili Hoze Antonio Rejes u 57, Kevin Gameiro u 72. iz penala, kao i najveće pojačanje Sevilje ovog leta, Jevgen Konopljanka u 81. minutu.

Barselona je pobedila zahvaljujući rezervisti Pedru, koji je prema navodima medija na korak od odlaska iz Barselone. On je iskoristio odbitak nakon šuta Lea Mesija i pet minuta pre kraja drugog produžetka doneo trofej aktuelnom šampionu Evrope.