Fudbaleri Brazila deklasirali Honduras u polufinalu Olimpijskih igara

Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se u finale Olimpijskih igara, pošto je danas u polufinalu pobedila Honduras sa 6:0.

Brazil je do prednosti došao posle samo 15 sekundi, a strelac je bio Nejmar koji je iskoristio grešku defanzivaca Hondurasa, te lako savladao golmana Luisa Fernandesa.

Domaćin Igara je i u nastavku susreta igrao silovito, pa su na poluvremenu otišli s tri gola prednosti. Gabrijel Hesus je u 26. duplirao prednost, a u 35. je povisio na 3:0.

Reprezentacija Brazila i u nastavku utakmice bila je izuzetno efikasna, pa je Markinjos u 51. postigao četvrti gol, da bi Luan u 79. povisio na 5:0.

Nejmar je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena iz jedanaesterca postavio konačan rezultat.

Brazil će se u finalu Olimpijskih igara sastati sa boljim iz duela izmedju Nigerije i Nemačke.