Fudbaleri Partizan od 0: 2 do boda u Nišu

NIŠ – Fudbaleri Radničkog i Partizana odigrali su u Nišu 2:2 (1:0), u izuzetno zanimljivom derbiju 10. kola Superlige Srbije.

Pred skoro 10.000 gledalaca na „Čairu“ Nišlije su vodile 2:0, golovima Armina Haskića u 35. i Saša Stojanovića u 47. minutu, a crno-beli su izjednačili preko Nemanje Nikolića u 79. i desnog beka Nemanje Miletića u 85. minutu.

Partizan je u finišu prvog poluvremena tražio penal posle udarca Marka Jankovića, kada je lopta pogodila u ruku Radovana Pankova, a glavni sudija Milorad Mažić u 87. minutu poništio je pogodak „rezerviste“ Radničkog Marka Mitrovića u 87. minutu.

Preostali rezultati 10. kola: Proleter – Zemun 4:1, Spartak – Vojvodina 0:1, Dinamo Vranje – Mačva 1:0, Napredak – Čukarički 1:1, Voždovac – Radnik 1:0, Bačka – Rad 1:0. Subota: Crvena zvezda – Mladost 2:1.

Tabela: Crvena zvezda 28 bodova, Radnički 21, Partizan 21, Čukarički 19, Mladost 18…