Fudbaleri Partizana posle preokreta pobedili Radnički u Kragujevcu

KRAGUJEVAC – Fudbaleri Partizana pobedilli Radnički u Kragujevcu 3:1 (2:1) posle preokreta u osmom kolu Superlige Srbije.

Crno-beli nastavili su pobednički niz i maksimalan učinak u dosadašnjem delu prvenstva, čime su napravili odličnu uvertiru pred četvrtak i meč prvog kola grupne faze Lige konferencija protiv Anortozisa na gostovanju.

Domaći tim poveo je autogolom Siniše Saničanina u osmom minutu, a crno-beli su do izjednačenja došli pogotkom Miloša Jojića u 39. minutu.

U finišu poluvremena ekipa Aleksandra Stanojevića uspela je da preokrene golom Filipa Holendera (45), a konačan rezultat postavio je Rikardo Gomeš u 48. minutu.

Rezultati 8. kola: Napredak – Radnik 1:0, Spartak – TSC 0:0, Danas: Radnički Kragujevac – Partizan 1.3, Vojvodina – Metalac 2:2, Crvena zvezda – Proleter (20.00).

Nedelja: Kolubara – Novi Pazar (16.55), Radnički Niš – Voždovac (16.55), Mladost – Čukarički (19.00).

Tabela: Partizan 21 bodova (-1), TSC 17, Crvena zvezda 16 (-1), Napredak 15, Spartak 12, Voždovac 12, Čukarički 10 (-1), Radnik 9 (-1), Vojvodina 9 (-1), Radnički Kragujevac 8, Kolubara 7, Radnički Niš 6, Proleter 5, Metalac 5 (-1), Novi Pazar 4 (-1), Mladost 0 (-1).