Gol Džeka dovoljan za četvrfinale LŠ

Fudbaleri Rome plasirali su se večeras u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su na svom terenu pobedili Šahtjor sa 1:0 u revanš meču osmine finala.

Šahtjor je u prvom meču slavio sa 2:1.

Jedini gol na večerašnjem meču postigao je Edin Džeko u 52. minutu.

Šahtjor je u prvih 45 minuta imao više loptu u svom posedu, 59 odsto, ali nije uspeo da stvori neku izgledniju priliku, baš kao ni Roma.

Italijanska ekipa je na početku drugog poluvremena, u 52. minutu, ipak stigla do prednosti. Strelac je bio Edin Džeko nakon neopreznosti odbrane Šahtjora. Džeko je dobio dobru loptu u prostor, izašao je sam ispred golmana gostujuće ekipe i nije mu bilo teško da pogodi mrežu.

Desetak minuta kasnije Džeko je ponovo bio u prilici, ali je lopta prošla pored stative.

Šahtjor u drugom poluvremenu nije uspeo da stvori opasniju priliku, a posao je gostujućim igračima bio dodatno otežan kada je Ivan Ordec u 79. minutu dobio direktan crveni karton.

Žreb parova četvrtfinala na programu je u petak.