Grčka prvi polufinalista Evropskog prvenstva

Vaterpolo reprezentacija Grčke plasirala se u polufinalne Evropskog prvenstva, pošto je danas u četvrtfinalu u Beogradskoj areni savladala Španiju sa 6:2 (2:0, 1:1, 2:1, 1:0).

Grke je do trijumfa predvodio Joanis Funtulis sa tri gola, dok su po jedan postigli Emanuil Milonakis i Angelos Vlačopulos.

U selekciji Španije istakao se Blaj Malarah sa dva gola.

Grčka je već od samog početka utakmice nametnula svoj ritam, dok je Španija imala dosta problema u organizaciji napada usled čvrste odbrane rivala.

Početkom druge deonice Grčka je stigla do tri gola prednosti, pa su Španci imali veoma težak zadatak pred sobom. Oni su golom Malaraha pola minuta pre kraja četvrtine smanjili zaostatak, ali je Grčka serijom od 2:0 na početku trećeg perioda prelomila meč i izborila plasman u polufinale.

Grčka, trećeplasirana selekcija sa prvenstva sveta u Kazanju, će se u polufinalu u sredu sastati sa pobednikom duela izmedju Srbije i Rusije koji se igra večeras od 20.15.