Grimsbi izbacio Sautempton iz FA kupa, pobeda Mančester junajteda

Četvrtoligaški engleski fudbalski klub Grimsbi Taun plasirao se večeras u četvrtfinale FA kupa, pošto je na gostujućem terenu pobedio premijerligaša Sautempton sa 2:1.

Oba gola za Grimsbi postigao je Gevan Holohan iz jedanaesteraca. Prvi u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a drugi u 50. minutu.

Jedini gol za Sautempton postigao je Duje Ćaleta-Car u 65. minutu. Njegov saigrač Teo Volkot postigao je pogodak u 80. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije gol poništen zbog ofsajda.

U četvrtfinalu je i Mančester junajted, pobedom na svom terenu protiv Vest Hema 3:1.

Londonska ekipa povela je golom Saida Benrahme u 54. minutu, a zatim je poništen gol Junajteda koji je postigao Kazemiro. Posle upotrebe VAR tehnologije procenjeno je da je Kazemiro bio u ofsajdu.

Mančester junajted je izjednačio autogolom Najefa Agerda u 77. minutu, a poveo je golom Alehandra Garnača u 90. Konačan rezultat postavio je Fred, u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Fudbaleri Barnlija plasirali su se u četvrtfinale pobedom na svom terenu protiv Flitvuda 1:0.

Jedini gol postigao je Konor Roberts u 90. minutu.

Drugoligaš Šefild junajted pobedio je na svom terenu premijerligaša Totenhem sa 1:0 i plasirao se među osam najboljih.

Jedini gol postigao je Iliman Ndiaje u 79. minutu.