Grupa C: Astana umalo do senzacije, Benfika prošla

Fudbaleri Astane igrali su danas u Kazahstanu nerešeno 2:2 sa portugalskom Benfikom, u prvoj utakmici petog kola Grupe C Lige šampiona.

Astana je bila nadomak senzacije, s obzirom na to da je vodila 2:0, a prednost je imala do 73. minuta, kada je Raul Himenes pogotkom odveo Benfiku u narednu fazu takmičenja.

Prednost Astani doneli su Patrik Tvumasi u 19. i Marin Aničić u 31. minutu, oba puta udarcem glavom, prvi nakon centaršuta Žuniora Kabanange nakon kontranapada, a drugi posle slobodnog udarca Foksija Kotevoame.

Ipak, Himenes je u 40. minutu smanjio zaostatak posle odličnog centaršuta Žonasa, a potom u 73. izjednačio nakon lepe akcije gostujuće ekipe.

Benfika ima 10 bodova i plasirala se u narednu fazu, dok Astana sa tri i dalje ima šansu da prođe u Ligu Evropa. Ispred kazahstanskog kluba su Atletiko sa sedam i Galatasaraj sa četiri, koji će se sastati večeras u 20.45.