Grupa C: Istorijski bod Astane u Ligi šampiona

Fudbaleri Astane i Galatasaraja igrali su danas nerešeno 2:2, u drugom kolu Grupe C Lige šampiona.

Astana je zabeležila istorijski rezultat, pošto je osvojila prvi bod u debitantskoj sezoni u Ligi šampiona.

Galatasaraj je dva puta vodio, pogotkom Bilala Kise u 31. i autogolom Nenada Erića u 86. minutu, ali su to anulirali prvo Hakan Balta autogolom u 77, a potom i Roher Kanjas golom u 89.

Prvo poluvreme nije obilovalo šansama, a turski klub je poveo posle odličnog individualnog potezom Kise, koji je sa 30 metara savladao Nenada Erića.

Astana je bila mnogo bolja u nastavku, imala je inicijativu i izjednačila nakon velike greške štopera gostiju Semiha Kaje. On se okliznuo i izgubio loptu, Žunior Kabananga je ubacio u peterac, a ona je pogodila Baltu i ušla u gol.

Galatasaraj je ponovo poveo pred kraj utakmice, posle velike greške srpskog golmana koji je loše intervenisao nakon centaršuta i skrenuo loptu u svoj gol.

Ipak, loše večeri štopera turske ekipe iskoristio je Kanjas, koji je glavom savladao Fernanda Musleru, nakon što se golman Galatasaraja posle intervenicije sudario sa Baltom i ležeći ostao nemoćan.

Atletiko Madrid će u drugoj utakmici Grupe C dočekati portugalsku Benfiku večeras od 20.45.