Grupa G: Čelsi se provukao protiv Dinama, Porto lako sa Makabijem

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras na svom terenu Dinamo iz Kijeva sa 2:1, dok je Porto u gostima sa 3:1 savladao Makabi iz Tel Aviva u utakmicama četvrtog kola Grupe G Lige šampiona.

Čelsi ove sezone beleži veoma loše rezultate u gotovo svim takmičenjima, ali je večeras pred svojim navijačima uspeo da savlada ukrajinski Dinamo.

Ekipa Žozea Morinja je povela u 34. minutu autogolom Aleksandra Dragovića, koji je loše odreagovao posle jednog centaršuta, pa je glavom savladao svog golmana.

Iako je Čelsi konstantno napadao, Dinamo je izjednačenio u 78. minutu, a strelac je bio Dragović.

Pobedu Čelsiju, za koji je celu utakmicu odigrao srpski reprezentativac Nemanja Matić, doneo je Vilijan u 83. minutu iz slobodnog udarca.

Porto je veoma lako pobedio Makabi u Tel Avivu, a golove u trijumfu su postigli Kristijan Teljo u 19, Andre u 49. i Migel Lajun u 72. minutu. Jedini gol za domaćina postigao je Eran Zahavi u 75. minutu iz jedanaesterca.

Porto je prvi sa 10 bodova, Čelsi zauzima drugo mesto sa sedam, dok je Dinamo treći sa pet, a Makabi je poslednji bez bodova.