Hamilton pobedio u trci za Veliku nagradu Velike Britanije

Aktuelni svetski šampion Formule 1 vozač Mercedesa Luis Hamilton pobedio je danas u trci za Veliku nagradu Velike Britanije i smanjio zaostatak za klupskim kolegom Nikom Rozbergom na četiri boda u generalnom plasmanu.

Hamilton je do četvrte pobede u šampionatu, a 47. u karijeri došao za sat, 34 minuta, 55 sekundi, 831.

To je treća uzastopna pobeda Hamiltona na Silverstonu, a četvrta u poslednjih pet trka u sezoni.

Drugo mesto zauzeo je Niko Rozberg iz Mercedesa, ali je pod istragom zbog instrukcija iz boksa koje je dobio u zavšnici trke, a treći kroz cilj prošao je vozač Red Bula Maks Verštapen.

Četvrto mesto zauzeo je Danijel Rikardo iz Red Bula, peti je bio Kimi Raikonen iz Ferarija, a šesto i sedmo mesto zauzeli su vozači Fors Indije Serhio Peres i Niko Hulkenberg. Bodove su još osvojili Karlos Sainc iz ekipe Toro Roso, vozač Ferarija Sebastijan Fetel i Danil Kvjat iz tima Toro Roso.

Naredna trka u šampionatu na programu je 24. jula za Veliku nagradu Madjarske.