Hokejaši Partizana pobedili Zvezdu u prvenstvu

Hokejaši Partizana pobedili su večeras Crvenu zvezdu sa 7:5 (1:2, 2:1, 4:2) u beogradskoj ledenoj dvorani Pionir, u prvoj utakmici prvenstva Srbije.

Pred oko 400 gledalaca u Pioniru, Zvezda je imala prednost od 2:0 i 5:3, ali su crno-beli u poslednjih 11 minuta uspeli da preokrenu rezultat. Najzaslužniji za pobedu aktuelnog šampiona Srbije bio je mladi Lazar Novaković, koji je u poslednja tri minuta utakmice sa dva gola nerešen rezultat (5:5) pretvorio u trijumf Partizana.

Dva gola za crno-bele postigao je i Pavle Ogrizović, dok su po jedan pogodak i asistenciju upisali Srdjan Ristić i Dragan Komazec. Jedan gol postigao je Lav Mitić.

U Crvenoj zvezdi dva gola uz asistenciju postigao je ruski internacionalac Aleksandr Zubricki, po jedan gol i dodavanje ostvarili su Belorus Evgeni Leonov i Marko Prokić, a medju strelce upisao i Džordž Tarakan.

Šampionat Srbije nastavlja se u subotu kada će hokejaši Partizana od 12.45 u novosadskom Spensu igrati protiv domaćeg NS Starsa.