Ibrahimović sa penala doneo bod Junajtedu protiv Evertona

Fudbaleri Mančester junajteda i Evertona odigrali su u utorak uveče nerešeno 1:1 u utakmici 31. kola Premijer lige.

Everton je poveo golom Fila Jagelke u 22. minutu i tu prednost je čuvao sve do 94. minuta kada je bod Junajtedu doneo Zlatan Ibrahimović iz jedanaesterca.

Junajted je zaslužio makar bod na večerašnjoj utakmici, dva puta je pogadjao okvir gola, a Ibrahimoviću je i poništen „čist“ gol zbog ofsajda.

Izabranici Žozea Morinja su sve karte bacili na napad i to im se na kraju ipak isplatilo. Ešli Vilijams je u 93. minutu igrao rukom u šesnaestercu i tako sprečio pogodak, pa je sudija odmah pokazao na „belu tačku“, a igraču Evertona crveni karton.

Siguran izvodjač penala minut kasnije bio je Ibrahimović.

Junajted je peti na tabeli Premijer lige sa 54 boda, dok je Everton sedmi sa tri boda manje.

Mančester junajted u narednom kolu gostuje Sanderlendu, dok Everton dočekuje Lester.