Iva Pavlović i Strahinja Trakić pobednici triatlona na Adi Ciganliji

BEOGRAD – Srpski takmičari Iva Pavlović i Strahinja Trakić pobednici su 28. Beogradskog 11TRI sprint triatlon takmičenja na Adi Ciganliji.

Na ovaj način zvanično je otvoreno prvenstvo Srbije u formatu 0.75 km plivanja, 20 km bicikla i 5 km trčanja, uz učešće više od 200 takmičara iz osam zemalja.

U konkurenciji dama druga kroz cilj prošla je Ukrajinka Varvara Mikina, a treća njena sunarodnica Aleksandra Zarovna.

Drugu i treću poziciju u muškoj konkurenciji takođe su zauzeli Ukrajinci Miron Bojko i Ivan Ševčenko.

Trka na Adi Ciganliji održana je u organizaciji Sportskog udruženja 11TRI, Triatlon savez Beograda i pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta.

U kategoriji štafeta prvo mesto zauzeo je tim Nisa, druga pozicija pripala je ekipi Pametni Semafori,a treće mesto osvojila je postava Institut Mihajlo Pupin.

Sezona 2022. triatlona u Srbiji obuhvata tri trke – sledi 12. juna Olimpijski Triatlon – Prvenstvo Srbije na Srebrnom Jezeru, a poslednja i ujedno najveća i najspektakularija zakazana je za 18. septembar trkom godine 11Tri Belgrade, šampionatom Srbije u poludistanci.