Ivanović doneo pobedu Čelsiju, Lester čuva vrh

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas u gostima Sautempton sa 2:1, a pobednički gol za tim iz Londona postigao je kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović u završnici meča.

Šejn Long je doneo Sautemptonu prednost u 42. minutu, ali je Čelsi u finišu uspeo da kruniše inicijativu golovima Seska Fabregasa u 75. i Ivanovića u 89. posle kornera. Tim iz Londona sada je na 11. mestu tabele.

Ovo je Sautemptonu bio drugi prvenstveni poraz ove godine i sada se nalazi na sedmom mestu, sa 40 bodova, četiri više od Čelsija.

Lester je zadržao prvo mesto i posle ovog kola, pošto je kod kuće pobedio žilavi Norič sa 1:0, golom Leonarda Uljoe u 89. minutu.

U ostalim današnjim mečevima, Vest Hem je kod kuće pobedio Sanderlend sa 1:0, Stouk je savladao Aston Vilu sa 2:1, dok su Votford i Bornmut odigrali 0:0.

Kasnije danas igraju Vest Bromvič i Kristal Palas.