Ivanović vodio Partizan do pobede protiv Radničkog

Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu niški Radnički sa 3:1 u utakmici 33. kola Super lige Srbije.

Dva gola za Partizan postigao je Djordje Ivanović, u 16. i 45. minutu, a u strelce se upisao i Zoran Tošić u 57. minuta. Jedini pogodak za Radnički postigao je Milan Pavkov u 13. minutu.

Partizan je posle trećeg kola plej-ofa drugi na tabeli domaćeg šampionata sa 39 bodova. Na drugoj strani, Radnički je sve dalje od Evrope, trenutno je peti sa 28 osvojenih bodova.

Radnički je bolje počeo meč i poveo je u 13. minutu preko Pavkova. Stanković je centrirao, na drugoj stativi bio je Stojanović koji je glavom spustio loptu za Pavkova a on pogodio mrežu Partizana.

Crno-beli su, ipak, do kraja prvog poluvremena stigli do preokreta u režiji Ivanovića.

Tri minuta nakon gola Radničkog, Pantić je dobro proigrao Ivanovića, Šaranov je prvi put dobro intervenisao, ali ne i drugi put pa je na semaforu pisalo 1:1. Ivanović je u 45. minutu razmenio dupli pas sa Tošićem, primio je loptu na desetak metara od gola i lepo pogodio dalji ugao Šaranova.

Konačan rezultat postavio je Tošić u 57. minutu, a posle sjajne asistencije Ivanovića.

Partizan u narednom kolu gostuje Vojvodini, dok Radnički dočekuje Voždovac.