Ivanovićeva eliminisana sa turnira u Sankt Peterburgu

Srpska teniserka Ana Ivanović eliminisana je danas sa turnira u Sankt Peterburgu, pošto je u polufinalu poražena od Italijanke Roberte Vinči sa 5:7 i 4:6.

Vinčijeva je u njihovom 10. medjusobnom duelu do četvrtog trijumfa došla posle sat i 19 minuta igre.

Srpska teniserka veoma dobro je počela meč, povela sa 3:0, ali nije uspela da set mirno privede kraju.

Italijanka se vratila, izjednačila na 3:3, a potom se do završnice prvog seta igralo gem za gem. Ivanovićeva je pri rezultatu 5:5 na svoj servis imala 40:15, ali je Vinčijeva uspela da preokrene i napravi brejk, nakon kog je lako povela sa 1:0 u setovima.

Ivanovićevoj je znatno opao nivo igre u nastavku, a Roberta Vinči, 16. teniserka na WTA listi, do jedinog brejka u drugom setu došla je u sedmom gemu, što se kasnije ispostavilo da joj je dovoljno za plasman u finale u kom će se sastati sa boljom iz duela izmedju Belinde Benčić iz Švajcarske i Ruskinje Darje Kasatkine.

Ivanovićeva je imala 27 vinera i 29 neiznudjenih grešaka, dok je Vinči upisala 18 direktnih poena i 12 grešaka.