Jagodina – Bekament 22: 18

JAGODINA – U devetom, poslednjem kolu rukometne Superlige Srbije za žene, ŽORK Jagodina je večeras na svom terenu, u derbi utakmici, pobedila ŽRK Bekament iz Bukovičke Banje sa 22:18 (11:8) i osvojile jesenju titulu.

Utakmica je igrana u Sportskoj hali JAŠA, pred oko 400 gledalaca a reč je o dosada neporaženim ekipama.

Ovo je prvi poraz Bekamenta.

Utakmica, borbena, na momente gruba i sa malo golova. Jagodinke su vodile sa 4:0 a prvi gol gošće su dale u desetoj minuti utakmice. U 19. minuti gošće su izjednačile na 5:5 a na odmor se otišlo sa tri gol prednosti za domaću ekipu.

I posle odmora nastavljeno je istim tempom, a gol razlika se kretala od dva do pet golova u korist domaćina. U 50. minuti je bilo pet golova razlike za domaćina.

Večerašnja pobeda Jagodinkama, osim jesenje titule, donosi i prednost u trci za prvo mesto i šampionsku titulu, protiv velikog rivala iz Bukovičke Banje.