Javor i dalje lider srpskog prvenstva, Zvezda ga prati

Fudbaleri Javora ostali su lideri Super lige posle šestog kola, pošto su danas na svom terenu sa 2:1 savladali OFK Beograd.

Javor ima 15 bodova, jedan više od Crvene zvezde, koja je sa 2:0 savladala Radnik u Surdulici.

Zvezda i Javor će se međusobno sastati u Beogradu u narednom kolu.

Strelci za Javor protiv OFK-a u Ivanjici bili su Husnidin Gafurov u šestom i Marko Docić u 34. minutu, dok je pogodak za goste postigao Mladen Sarajlin u 82.

Zvezda je u Surdulici imala nekoliko izglednih prilika koje nije iskoristio Ugo Vijera, a crveno-beli su poveli u 64. minutu posle odličnog prodora i pogotka Aleksandra Kataija.

Konačan rezultat postavio je Saša Stojanović u 64. minutu. Zvezda je utakmicu završila sa igračem manje, pošto je u 84. minutu isključen Dušan Anđelković.

Borac iz Čačka posle četiri kola imao je sve pobede, ali u poslednje tri utakmice zabeležio je samo bod.

Borac je u Lučanima igrao nerešeno 1:1 sa ekipom Mladosti, iako je do 61. minuta vodio pogotkom Predraga Sikimića. Izjednačio je Vladimir Otašević.

U ostalim utakmicama šestog kola, Čukarički će od 19.00 dočekati Radnički, dok će u istom terminu Novi Pazar na svom terenu igrati protiv Spartaka.

Metalac i Voždovac su u subotu u Gornjem Milanovcu igrali nerešeno 1:1.

Utakmice Partizan – Rad i Jagodina – Vojvodina su odložene.