Jokić povredio koleno, do tada igrao izvanredno

SOLT LEJK SITI – Srpski košarkaš Nikola Jokić, u sudaru sa Rudi Goberom, povredio je koleno u porazu Denver Nagetsa u gostima protiv Jute sa 122:110.

Do povrede je došlo pred kraj prvog poluvremena, do kada je Jokić pružio izvanrednu igru sa 24 poena i po šest skokova i asistencija, a više se nije vraćao na parket.

Prve dijagnoze su pokazala da je u pitanju kontuzija desnog kolena, ali da povreda nije ozbiljnije prirode.

Nagetsi nisu uspeli da izađu na kraj sa Džezerima bez prošlogodišnjeg MVP-ija lige, koji je, iako je na parketu proveo samo 15 minuta, bio najefiksniji igrač na utakmici.

U poraženom timu učinak vredan pomena imali su Aron Gordon sa 20 poena i Vil Barton sa košem više

Najefikasniji igrač u pobedničkom timu bio je Rudi Gober sa 23 poena, dok je Donovan Mičel stao na 22.