Jokićev dabl-dabl u porazu Denvera, Bogdanovic igrač odluke

DENVER – Košarkaši Denvera poraženi su kod kuće u duelu sa Hornetisma sa 115:107, uz dabl-dabl učinak Nikole Jokića, dok je Bogdan Bogdanović bio igrač odluke u pobedi njegove Atlante nad Filadelfojom sa 98:96.

Denver je doživeo 16. PORAZ u sezoni zbog katastrofalne poslednje četvrtine, koju je izgubio sa čak 25 koševa razlike, a Jokić je za 35 minuta na terenu zabeležio 29 poena, 21 skok i pet asistencija, uz loš procenata šuta 13 od 34.

Denver je sada ispod 50 posto uspešnosti, jer je zabeležio 15 POBEDA i 16 PORAZA.

Bogdanović je bio igrač odluke u pobedi Atlante nad Filadelfijom

Srpski bek se tokom meča pošteno ispromašivao, ali je „proradio“ u finišu i serijom pogodaka u poslednja četiri minuta odlučujući doprineo trijumfu Atlante nad Filadelfijom sa 98:96 na gostovanju.

U završnicu meča ušao je bez i jednog pogotka iz igre sa čak 13 promašaja i bio je na korak od toga da bude tragičar.

Međutim, u samoj završnici pri vođstvu Filadelfije sa 90:88 prvo je pogodio trojku, onda nakon tehničke Džoela Embida i slobodno bacanje, da bi potom vezao tri šuta za dva i umesto tragičara postao junak Hoksa u Vels Fargo Centru.

Meč je završio kao treći najefikasniji igrač Atlante sa 15 poena, uz pet skokova i dve asistencije za 28 minuta na parketu.