Junajted preokretom odložio slavlje Sitija

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas u gostima Mančester siti posle preokreta sa 3:2 u derbi meču 33. kola Premijer lige.

Siti je propustio priliku da već danas matematički obezbedi titulu šampiona, iako je do 53. minuta igrao odlično i imao prednost od 2:0.

Golovima Vensana Kompanija u 25. i Ilkaja Gundogana pet minuta kasnije Siti je stigao do 2:0, dok je Mančester junajted u prvih 45 minuta bio potpuno nemoćan.

U drugom poluvremenu usledio je šok za ekipu Pepa Gvardiole za samo dvadesetak minuta. Prvo je Pol Pogba smanjio na 2:1 u 53. minutu, da bi isti igrač dva minuta kasnije Junajtedu doneo i izjednačenje.

Kris Smoling je u 69. minutu kompletirao sjajan preokret Junajteda.

Nakon drugog poraza u sezoni, a prvog na „Etihadu“ posle 27 mečeva, Siti je prvi na tabeli sa 84 boda, dok Junajted na drugom mestu ima 13 bodova manje.

Fudbaleri Sitija u narednom kolu dočekuju Totenhem, dok Junajted dočekuje Vest Bromvič Albion.