Juventus lako pobedio Lacio

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas na svom terenu u Torinu Lacio sa 2:0, u utakmici 21. kola italijanskog prvenstva.

Juventus je poveo u petom minutu golom Paola Dibale posle dodavanja Marija Mandžukuća, a konačan rezultat postavio je Gonzalo Iguain u 17. minutu, kada mu je Huan Kuadrado sa desne strane poslao loptu pred gol.

Domaći su bili bolji tokom cele utakmice, kontrolisali su igru, a jedinu šansu Lacio je imao preko Sergeja Milinković-Savića, koji je u 25. minutu sa poludistance šutirao pored leve stative. Do kraja utakmice Juventus je mogao da postigne još neki gol, ali su šanse propustili Leonardo Bonuči i Dibala.

Crno-beli sada imaju 16 pobeda i sa 48 bodova prvi su na tabeli, dok je Lacio četvrti sa 40 bodova, ali i utakmicom više.