Juventus u gostima pobedio Zenit, Čelsi ubedljiv protiv Malmea

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u gostima Zenit sa 1:0, u trećem kolu Grupe H Lige šampiona.

Strelac pobedonosnog gola za Juventus bio je Dejan Kuluševski u 86. minutu. On je dobro reagovao na centaršut Matija De Šilja i glavom pogodio desni ugao gola Zenita.

U drugom meču Grupe H, Čelsi je kao domaćin pobedio Malme sa 4:0.

Čelsi je poveo golom Andreasa Kristensena u devetom minutu. On je preciznim udarcem u desni ugao iskoristio odličnu asistenciju Tijaga Silve. Čelsi je do drugog gola stigao u 21. minutu. Strelac je bio Žoržinjo iz penala, nakon što je u šesnaestercu oboren Timo Verner.

Kai Harvec je u 48. minutu postigao treći gol za Čelsi. On je po levoj strani ušao u kazneni prostor i iskosa savladao golmana Malmea. Devet minuta kasnije svoj drugi gol na meču postigao je Žoržinjo, i ovoga puta iz penala koji je skrivio defanzivac Malmea Erik Larson.

Juventus je prvi sa devet bodova, Čelsi drugi šest, Zenit treći sa tri, dok je Malme poslednji bez poena.

U narednom kolu, Juventus će dočekati Zenit, dok će Malme ugostiti Čelsi.