Košarkaši Partizana posle produžetka poraženi od Valensije u 11. kolu Evrolige

BEOGRAD – Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Beogradu posle produžetka od ekipe Valensije rezultatom 100:96 (21:21, 16:22, 23:21, 24:20, 16:12) u meču 11. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Matijas Lesor sa 22 poena i 10 skokova, dok je Kevin Panter ubacio 19, a Džejms Naneli 15. Kod gostiju, najbolji je bio Žasil Rivero sa 22 poena, dok je Džejms Veb ubacio 18.

Meč je u regularnom delu završen 84:84, a Valensija je u dodatnih pet minuta boljom igrom stigla do pobede.

Partizan posle 11. kola u Evroligi ima četiri pobede i sedam poraza. Valensija ima skor od pet trijumfa i šest poraza.

Valensija je bolje otvorila meč i povela 6:3. Potom se igralo poen za poen, a Valensija je održavala prednost od dva do četiri poena. „Crno-beli“ su imali velikih problema sa skokom u ovom delu meča. Partizan je do prvog vođstva stigao u devetom minutu (21:19), a prva četvrtina je završena rezultatom 21:21.

Slična igra viđena je i na startu druge četvrtine. Košarkaši gostujućeg tima imali su prednost od dva do četiri poena, a „crno-beli“ su konstantno bili u zaostatku. Valensija je u 15. minutu povela 31:27. Partizan je u 18. minutu uspeo da priđe na 34:36. Partizan je serijom 9:1 u finišu druge četvrtine prvo poluvreme rešio u svoju korist 43:37.

Partizan je u 23. minutu imao vođstvo od 52:45, ali je usledila serija Valensije od 8:2 i Španci su u 26. minutu smanjili na 54:53. Partizan je u 28. minutu poveo 62:56, a „crno-beli“ su u poslednju četvrtinu ušli s prednošću 64:60.

Domaći košarkaši su napravili seriju grešaka, a Valensija je u 32. minutu povela 67:66. Gostujući košarkaši su u nastavku meča održavali prednost, a Valensija je na tri minuta pre kraja povela 77:73. Partizan je na 70 sekundi pre kraja poveo poenima Kevina Pantera (80:79), ali je usledila trojka Džareda Harpera (80:82). Usledila je neizvesna završnica, Panter je pogodio dva od tri slobodna bacanja i izjednačio na 82:82. Hared je na 20 sekundi pre kraja pogodio za 84:82. Panter je izjednačio na 84:84, a Kris Džons je promašio šut u poslednjim sekundama za pobedu. Valensija je igrala bolje u dodatnih pet minuta i zasluženo je stigla do pobede od 100:96.

Partizan će u narednom kolu, osmog decembra igrati sa Crvenom zvezdom, dok će Valensija gostovati Makabiju.

Večeras je odigrano još četiri meča 11. kola Evrolige, a postignuti su sledeći rezultati: Alba – Barselona 86:88, Efes – Olimpijakos 82:71, Asvel – Monako 75:84 i Baskonija – Armani 78:62.