Kvalifikacije za Ligu šampiona: Partizan – Budućnost 2:0

Ekipa Partizana savladala je sa 2:0 Budućnost u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

zabranici Miroslava Đukića slomili su optor gostiju iz Podgorice u drugom poluvremenu kada su postigli oba gola.

Prvo je u 53. minutu sa bele tačke pogodio Đurđević, da bi posle samo 18. minuta u igri Leonardo povisio na 2:0.

Prilikom prvog gola igrač Budućnosti, Filip Mitrović, očigledno je igrao rukom, pa sudiji nije ostavio dilemu da li da dosudi penal, ili ne.

Napadač Partizana je uzeo loptu i uz malo sreće uspeo da savlada Mijatovića.

Kada je reč o drugom golu, velika zasluge idu Tavambi koji je sjajno pronašao Leonarda na drugoj stativi.

Revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona odigraće se sedam dana kasnije, 18. jula, u Podgorici.

PARTIZAN: Kljajić – Vulićević, Ostojić, Ćirković, Miletić – Luiz, Kosović, Janković, Mihajlović – Tavamba – Đurđević.

BUDUĆNOST: Mijatović – Mirković, Nikač, Tucević, Simović, Mitrović, Raspopović, Pejaković, Hocko, Terzić, Vlaisavljević.