Lacio pobedio Fiorentinu, Milinković-Savić strelac

Fudbaleri Lacija pobedili su danas u gostima Fiorentinu sa 3:1 u utakmici 19. kola italijanske Serije.

Lacio je trijumfom protiv Fiorentine potvrdio da se nalazi u usponu forme nakon serije loših rezultata u prvenstvu Italije. „Nebeskoplavi“ su zabeležili drugu pobedu uz dva remija na poslednje četiri utakmice, te se ponovo uključili u borbu za jednu od pozicija koje vodi u neko evropsko takmičenje.

Utakmica u Firenci je u finišu donela mnogo uzbudjenja, pošto su za četiri minuta vidjena tri gola.

Fiorentina je tokom većeg dela susreta bila bolji rival, ali nisu uspeli da dodju do pobede koja bi ih makar do sutra vratila na prvo mesto na tabeli Serije A.

Lacio je do prednosti stigao u prvom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena udarcem Baldea Keite sa ivice šesnaesterca.

Za drugi gol ponovo se čekala sudijska nadoknada vremena. Ovaj put u drugom minutu nadoknade vremena strelac je bio srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić kom je to bio gol za Lacio.

Fiorentina je samo minut kasnije uzvratila, a veoma efektan gol, udarcem sa oko 25 metara, postigao je Fakundo Ronkalja.

Ipak, domaćin nije uspeo da stigne do izjednačenja, a konačan rezultat postavio je Felipe Anderson u 95. minutu.

Fiorentina zauzima treće mesto u Seriji A sa 28 bodova, dok je Lacio deveti sa 27.