Lav: Nije bilo sabotaže kod Hamiltona

Tehnički direktor Mercedesa Pedi Lav odbacio je danas navode da je zbog sabotaže otkazao motor u bolidu vozača Luisa Hamiltona u trci Formule 1 za Veliku nagradu Malezije prošlog vikenda.

Hamilton je u prošlonedeljnoj trci u 41. krugu morao da odustane pošto mi je eksplodirao motor. Pre nego što je završio trku aktuelni svetski prvak je imao 20 sekundi prednosti u odnosu na najbližeg pratioca.

Britanac je posle trke tražio odgovore od Mercedesa, nagoveštavajući da tu ima mnogo više od loše sreće.

„Neko ne želi da osvojim titulu ove godine, ali neću odustati“, rekao je tada Hamilton.

Do kraja šampionata ostalo je još pet trka, a Hamilton mora da nadoknadi zaostatak od 23 boda za klupskim kolegom Nikom Rozbergom ako želi da osvoji četvrtu šampionsku titulu, treću uzastopno.

„Ne mogu da se složim sa vama da je Hamilton nagovestio da se radi o sabotaži. Luis je bio vrlo jasan u razgovoru sa nama, da to (sabotaža) uopšte ne dolazi u obzir“, rekao je Lav novinarima na stazi Suzuka, gde će se u nedelju od 7 časova voziti trka za Veliku nagradu Japana.

Lav je priznao da je ekipa izneverila Hamiltona, ali da su navodi o sabotaži pogrešni.