Lester još bez titule, remi sa Mančester junajtedom

Fudbaleri Lestera nisu danas uspeli da iskoriste prvu priliku za osvajanje šampionske titule u Premijer ligi, pošto su odigrali nerešeno 1:1 sa Mančester junajtedom na gostujućem terenu, u utakmici 38. kola.

Lester je prvi na tabeli i za prvu titulu u Premijer ligi u istoriji kluba bila mu je potrebna pobeda na Old Trafordu. Lester će ipak u ovom kolu imati još jednu priliku da osvoji titulu, ako sutra drugoplasirani Totenhem ne pobedi Čelsi.

U današnjoj utakmici Entoni Marsijal doveo je Junajted u vodjstvo u osmom minutu posle asistencije Antonija Valensije. To je 15. gol Marsijala ove sezone u svim takmičenjima. Bod Lesteru doneo je Vesli Morgan u 17. minutu, koji je glavom sproveo loptu u mrežu posle slobodnog udarca Denija Drinkvotera.

Drinkvoter je isključen u 86. minutu posle drugog žutog kartona.

Dva kola pre kraja prvenstva Lester ima 77 bodova, a Totenhem osam bodova manje.

Lester, koji je u prošloj sezoni jedva izbegao ispadanje iz Premijer lige, do kraja prvenstva igra na svom terenu protiv Evertona i na Stamford Bridžu protiv Čelsija.