Letonci preokretom do pobede nad Rusijom

Košarkaška reprezentacija Letonije pobedila je danas Rusiju sa 84:69 (12:15, 22:29, 18:8, 32:15) u četvrtom kolu Grupe D Evropskog prvenstva u Istanbulu.

Rusija je buila dominantna u prve dve četvrtine, kao i u prethodnih mečevima i na poluvreme je otišla s 10 poena prednosti – 38:28. Ipak, u drugom poluvremenu usledio je veliki pad u igri, Letonci su agresivnom odbranom zaustavili rivala i posle 30 minuta igre stigli do izjednačenja.

U poslednjoj četvrtini Letonci su nastavili silovito, veoma brzo su došli do dvocifrene prednosti i uveli meč u mirnu završnicu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Janis Tima sa 22 poena, dok su po 11 postigli Kristaps Porzingis i Rolands Smits.

U selekciji Rusije istakao se Aleksej Šved sa 21 poenom, dok je Timofej Mozgov dodao 16.

Trijumf Letonije ide na ruku selekciji Srbije, pošto su Rusi pretrpeli prvi poraz, pa je ekipa Aleksandra Djordjevića ponovo u konkurenciji za prvo mesto u Grupi D.

Letonija i Rusija sada imaju po tri pobede i jedan poraz, dok Srbija pre današnjeg duela sa Velikom Britanijom ima dva trijumfa i jedan poraz.