Liga šampona – Roma se izblamirala

Fudbaleri Porta plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona pošto su u revanšu poslednjeg kola kvalifikacija kao gosti savladali Romu 3:0, prenose sportski mediji.

Imala je Roma aktivan rezultat pred revanš (1:1), ali od starta se video da im nije bio dan. Gosti su poveli već u osmom minutu golom Monteira. Zatim su usledila i dva crvena kartona za Rimljane. Prvo je pocrveneo De Rosi u 39. minutu, a potom i Emerson u 50. Sa dva igrača manje domaći su bili preslabi za raspoložene goste koji su golovima Lajuna i Korone obezbedili pobedu.

Dalje ide i Legija koja je strepela do poslednjeg minuta protiv Dandalka. Poveli su Irci u 19. minutu golom Bensona i samo ih je jedan pogodak delio od produžetaka. Ipak, sve dileme je otklonio Kuharčik u drugom minutu nadoknade.

Posle pobede nad Crvenom zvezdom, Ludogorec je bio bolji i od Viktorije it Plzenja. Bugarski tim je odigrao nerešeno 2:2 i tako se plasirao u grupnu fazu najjačeg evropskog klupskog fudbalskog takmičenja.