Lil i Salcburg u osmini finala Lige šampiona

Fudbaleri Lila plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su na gostovanju savladali Volfsburg sa 3:1, u poslednjem meču Grupe G.

Francuski tim je poveo golom Buraka Jilmaza u 11. minutu, nakon što je turski napadač iskoristio odličan kontranapad.

Džonatan Dejvid je u 72. minutu iskoristio asistenciju Ejndžela Gomesa, a lopta je od stative ušla u mrežu domaćeg tima.

Treći gol za francuski tim je posle greške odbrane Volfsburga postigao upravo Gomes u 78. minutu.

Konačan rezultat postavio je Renato Štefen u 89. minutu.

Lil je u nokaut fazu Lige šampiona prošao sa prvog mesta, i sa osvojenih 11 bodova, dok je Volfsburg završio učešće na četvrtom mestu sa pet bodova.

Salcburg je do osmine finala Lige šampiona došao pobedom na svom terenu protiv Sevilje sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Noa Okafor u 50. minutu, a na asistenciju Karima Adejemija.

Tim iz Andaluzije je u 64. minutu ostao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton zbog povlačenja dobio Djoan Djordan.

Austrijski tim će u osminu finala Lige šampiona ići sa druge pozicije, sa 10 bodova, dok Sevilja sa šest osvojenih bodova nastavlja takmičenje u šesnaestini finala Lige Evropa.