Liverpul bolji od Junajteda, Viljareal siguran protiv Bajera

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Mančester junajted sa 2:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige Evropa, u prvom  susretu koji su ove dve ekipe ikada odigrale u evropskim takmičenjima.

U ostalim večernjim utakmicama pobede su zabeležili i Sparta, Viljareal i Atletik Bilbao, dok su Sparta i Lacio odigrali nerešeno.

Liverpul je imao više prilika, a slavio je golovima Danijela Staridža u 20. iz jedanaesterca i Roberta Firmina u 73. minutu.

Penal je dosudjen kada je Memfis Depaj u svom šesnaestercu napravio faul, a Staridž ga iskoristio, iako je David de Hea zakačio loptu.

Samo četiri minuta kasnije Filip Kutinjo je mogao da poveća prednost, ali je De Hea sjajno odbranio.

Liverpul je imao nekoliko dobrih šansi, ali je drugi gol postigao tek u 73. minutu, kada je Adam Lalana pronašao Firmina u šesnaestercu, a on je mirno smestio u mrežu.

Viljareal je kod kuće pobedio Bajer Leverkuzen sa 2:0 golovima Sedrika Bakambua.

Atletik Bilbao je potvrdio dobru formuu poslednje vreme pobedom nad Valensijom od 1:0, dok su Sparta i Lacio odigrali 1:1 u Pragu.

Revanš mečevi na programu su za nedelju dana.