Luda fudbalska noć: Mesi na Mundijalu, Amerikanci posle 30 godina otpali zbog…Paname! (video)

Kakva DRAMA viđena je u poslednjem kolu kvalifikacija Južne i Srednje Amerike za Mundijal!

Neverovatna borba viđena je u Južnoj Americi u kojoj je vicešampionu planete, Argentini pretila eliminacija.

Morali su da pobede Ekvador na njegovom terenu, što 18 godina nisu učinili. Pa još ako se zna da su domaći golom Ibare već u 1. minutu poveli sa 1:0…

A onda je na scenu stupio najveći fudbalski čarobnjak na zemaljskoj kugli.

Leo Mesi, toliko osporavan da nikada u reprezentaciji ne igra kao u Barseloni, sa tri gola „začepio je usta“ svim nevernim Tomama i odveo je Argentince direktno na Mundijal.

Tamo će igrati iz Južne Amerike i Urugvaj, Kolumbija i Brazil koji je sa 3:0 (iako im nije bila potrebna pobeda) rastužio Čile, najvećeg gubitnika kvalifikacija.

U doigravanje će Peru i to sa Australijom, Novim Zelandom i Hondurasom.

Kad smo kod Hondurasa, kakav je tek triler viđen u Srednjoj Americi.

Meksiku i Kostariki pridružila se po prvi put u svojoj istoriji na Mundijalu i Panama, koja je fantomskim golom eliminisala SAD.

Amerikanci po prvi put od 1990. godine neće igrati na najvećem fudbalskom takmičenju zahvaljujući, najblaže rečeno, spornom golu

Igrač Paname Tores u 52. minutu je savladao golmana Kostarike iako se na snimku nijednog trenutka do kraja ne vidi da li je lopta celim svojim obimom prešla gol-liniju.

Tako su Amerikanci izvisili baš za Mundijal u Rusiji. Kakva simbolika.