Mančester siti osvojio Liga kup

Fudbaleri Mančester sitija osvojili su večeras engleski Liga kup, pošto su u finalnoj utakmici na stadionu Vembli u Londonu pobedili Liverpul posle boljeg izvodjenja jedanaesteraca.

Posle 90 minuta igre rezultat je bio nerešen 1:1, a ni produžeci nisu doneli promenu, pa je odluka doneta posle boljeg izvodjenja jedanaesteraca, koji su pripali Mančester sitiju sa 3:1.

Mančester siti je poveo golom Fernandinja u 49. minutu na asistenciju Serhija Aguera, da bi Liverpul do izjednačenja stigao u 83. preko Filipa Kotinja.

Junak trijumfa Mančester sitija bio je golman Vili Kabaljero, koji je odbranio penale Lukasa Leive, Kotinja i Adama Lalane, a jedino je Emre Čan uspeo da ga savlada, i to u prvoj seriji.

Sigurni sa bele tačke za Siti bili su Hesus Navas, Serhio Aguero i Jaja Ture, dok je Fernandinjo u prvoj seriji pogodio stativu.

Sitiju je ovo četvrti trofej u Liga kupu, pošto su u ovom takmičenju trijumfovali 1970, 1976. i 2014. godine, prvoj sezoni trenera Manuela Pelegrinija u klubu.