Mančester siti preko PSŽ-a do polufinala Lige šampiona

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se večeras u polufinale Lige šampiona, pošto su u revanš utakmici četvrtfinala na stadionu Etihad pobedili Pari Sen Žermen sa 1:0.

U prvoj utakmici pre šest dana u Parizu PSŽ i Mančester siti odigrali su nerešeno 2:2.

Jedini gol na utakmici postigao je Kevin de Brujn u 76. minutu udarcem sa oko 16 metara posle povratne lopte Fernanda.

Obe ekipe oprezno su počele utakmicu, bitka se uglavnom vodila na sredini terena, a PSŽ je imao blagu terensku inicijativu.

Siti je ipak prvi došao do prilike za gol i to idealne, ali Serhio Aguero u 30. minutu nije realizovao jedanaesterac, koji je nad njim minut ranije skrivio golman PSŽ-a Kevin Trap.

Parižani su u nastavku kontrolisali ritam i imali incijativu, ali nisu ozbiljnije uspeli da ugroze gol Džoa Harta.

U drugom četvrtfinalnom meču odigranom večeras Real Madrid je na svom terenu s 3:0 pobedio Volfsburg, te je tako nadoknadio zaostatak od dva gola iz prvog duela i izborio plasman u polufinale.

Sutra će se od 20.45 igrati preostala dva meča četvrtfinala Lige šampiona, a u njima se sastaju Atletiko Madrid – Barselona i Benfika – Bajern Minhen.

Barselona je prvu utakmicu dobila s 2:1, dok je Bajern u Nemačkoj slavio s 1:0.

Žreb za polufinala Lige šampiona održaće se u petak u 11.30 u Nionu.