Mikec osvojio zlato na EP u gađanju vazdušnim pištoljem

Srpski reprezentativac u streljaštvu Damir Mikec osvojio je danas zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Talinu, u disciplini vazdušni pištolj.

Aktuelni olimpijski viceprvak je tako osigurao nastup na narednim Olimpijskim igrama u Parizu 2024. godine.

U finalu je sa 13:5 vodio takmičar iz Azerbejdžana Ruslan Lunev, da bi zatim posle velikog preokreta Mikec slavio sa 17:13.

Obojica takmičara tako su obezbedila nastup na Igrama u Parizu, dok je bronzu na Evropskom prvenstvu osvojio Italijan Paolo Mona.

U istoj disciplini Dimitrije Grgić je zauzeo 18. mesto, dok je Duško Petrov završio na 31. poziciji.

U ženskoj konkurenciji Zorana Arunović je u istoj disciplini zauzela osmo mesto, ali je ranije osigurala učešće na Igrama u Parizu.

Srbiju su predstavljale i Brankica Zarić, koja je završila na 20. poziciji i Jovana Todorović (42. mesto).

Zlato je osvojila grčka takmičarka Ana Korakaki, srebro je pripalo Francuskinji Kamil Jerdzejevski, a bronzu je osvojila Elmira Karapetjan iz Jermenije.

U takmičenju mešovitih parova puškom Teodora Vukojević i Lazar Kovačević su zauzeli 17. mesto, a Andrea Arsović i Milutin Stefanović 34.